Knowledgebase & Forum/I AM PLAYR – Türkçe/Teknik Destek

Oyunum başlamıyor, ne yapmam lazım?

Emily
posted this on May 24 10:55

Eğer oyununuzun yükleme işlemi gerçekleşmiyor ise şunları deneyebilirsiniz:

  • Internet bağlantınızın sorunsuz olduğundan emin olunuz. Eğer bağlantınızda sorun var ise, bu sorun oyunun başlamasında gecikmeye neden olabilir. Gün içinde yoğunluğun yalandığı saatlerde bazı internet bağlantısı sunan firmalar bağlantı sınırlandırma işlemi yapmaktalar.  Aynı şekilde bizim oyun sunucularımız da her saniye binlerce işlem gerçekleştirip yoğunluk yaşıyor olabilir. Eğer sorun bu ise kısa bir süre sonra tekrar denemenizi rica ediyoruz.
  • Oyunu aynı bilgisayarda farklı sayfalarda açılmış halde birden fazla kez yüklemediğinizden emin olunuz.  Açık internet tarayıcılarınızı tekrar kontrol ediniz.
  • Bilgisayarınızın hafıza veya işlemcinizi çok zorlayacak bazı işlemleri yapmadığından emin olunuz. Bilgisayarın yavaşlamasına sebep olan bu sorun video/müzik ile internetten veri indirme ve yükleme işlemlerini de kapsamaktadır.
  • Internet tarayıcınızın ön belleği(cache) sorun yaşatıyor olabileceğinden oyunu farklı bir internet tarayıcısında çalıştırmayı deneyin. Chrome, Firefox3+, Internet Explorer8+ ve Rockmelt adlı internet tarayıcılarını desteklemekteyiz. Eğer sorun ön bellek ise sorunu çözmek için tarayıcınız açık iken Ctrl+Shift+Del tuş kombinasyonuna basarak tarayıcınızın ön belleğini silmeniz için açılacak sekmede yer alan Ön Bellek (Cache) veya Geçici Internet Geçmişi (Temporary Internet History) silerek tarama verilerini kaldırmış olacaksınız. Bu işlem sonrasında internet tarayıcınızı tekrar kapatıp tekrar açarak oyunu yüklemeyi deneyiniz.
  • Internet tarayıcınızın gizlilik ayarlarında Çerez Denetimi:3. Taraf (3rd Party Cookies) izin verilmiş halde olduğunu ve virüs koruma programınızın oyunda yer alan herhangi bir bileşeni engellemediğinden emin olunuz.
  • Oyun süreniz zaman aşımına uğramış olabileceğinden ,Facebook’dan çıkış  yapıp tekrar giriş yaparak tekrar deneyiniz.
  • Eğer Facebook’a giriş sırasında yavaşlama sorunu yaşıyorsanız Facebook sunucularında sorun olabilir. Oyuna doğrudan giriş yapmak için aşağıdaki adrese tıklayınız www.iamplayr.com
  • Bilgisayarınızda son zamanlarda yazılım ve donanım değişikliği yaptınız mı? Unity, Shockwave ve Flash son sürümlerine sahip olduğunuzdan emin olunuz.
 
Topic is closed for comments