Forums/I AM PLAYR Teknik Destek/I AM PLAYR Teknik Destek

Unity / Unity Sorun Giderme

Salwa Azar
posted this on June 21, 2013, 16:31

Unity nedir?


Unity web player, 3. nesil bir eklenti yazılımı olup oyun içindeki 3 boyutlu içeriği çalıştırmaktadır (ör: idmanlar ve maçlar). I AM PLAYR oynayabilmek için bu yazılımı yüklemelisiniz.

İndirip bilgisayarınıza kurması güvenli ve oyunun bu özelliği için herkesçe kabul edilmiş bir yazılımdır.

Google Chrome:

FIREFOX:  

 

 

1) ‘Continue’ (‘Devam’) tuşuna basıp Unity dosyasını indirmeye başlayın. 

       
2) Daha sonra programı bilgisayarınıza kaydedin.

Tarayıcınıza bağlı olarak, aşağıdakilere benzer bir şey göreceksiniz: [CHROME NEEDED]

 3) ‘Run’ (Yürüt) tuşuna basarak çalıştırın.


          
4) Kurulum tamamlandı. Artık I AM PLAYR oynayabilirsiniz.


         
Unity’nin son sürümünü kendi sitesi olan http://unity3d.com/webplayer linkine tıklayarak edinebilir ve ayrıca bu yazılım hakkında daha fazla bilgi ile ne için kullanıldığı hakkında bilgiye erişebilirsiniz.

Eğer Unity tekrar kurmanız gerekirse, dosyayı indirirken normalde kullandığınız tarayıcı dışında bir tarayıcı seçmenizi öneriyoruz. Ör: Eğer normalde Chrome kullanıyorsanız, bu sefer Unity sitesini tercihen Firefox veya başka bir tarayıcı ile açıp indirme işlemini başlatın. (Biz, Internet Explorer 8+, Chrome, Firefox 3+ ve Rockmelt tarayıcılarını desteklemekteyiz)

Eğer Unity kurulumu sırasında Java güncellemesi sorulursa lütfen bu güncellemeyi de gerçekleştiriniz.

UNITY SORUN GİDERME:


Unity tekrar kurmak veya oyunda maç ekranında ve idmanda sorun yaşıyorsanız aşağıdakileri deneyiniz;

– Unity önbelleğini silmek için http://webplayer.unity3d.com/setup/. de Delete ALL seçeneğini seçin, gri kutuda bir şeyler gözüküyorsa tekrar Delete All tıklayın.

Sonrasında ise bilgisayarın Denetim Masası ekranında Unity programını kaldırmak için Program Ekle/Kaldır tuşuna basın ve işlemi gerçekleştirin.

Sonrasında ise tekrar Unity sitesini farklı bir tarayıcı ile ziyaret edip programı indirin ve yükleyin. Internet Explorer 8+, Firefox 3+ ve Chrome tarayıcılarını desteklemekteyiz. Unity’nin en son sürümü şu adresten indirilebilir http://unity3d.com/webplayer/ (işletim sisteminizi otomatik olarak tespit etmelidir yani sizin seçmenize gerek yoktur).

Not: Unity şuan için Linux ve bazı 64-bit işletim sistemlerinde çalışırken sorun yaşamaktadır. Unity.com sitesine girip bu konuda destek alabilirsiniz.

Programı kabul etme tuşuna basın ve indirme işlemi sonrasında tıklayıp çalıştırın. Kurulum sihirbazı açılacaktır ve sizi kurulum için yönlendirecektir. Kurulum bitince de onay mesajı göreceksiniz.

 
Topic is closed for comments