Forums/I AM PLAYR Teknik Destek/I AM PLAYR Teknik Destek

Sorun oyun yaşıyorsanız.

Salwa Azar
posted this on June 21, 2013 17:13

Yüklemede sorun yaşıyorsanız, hata mesajları alıyor veya oyuna giriş yapamıyorsanız, lütfen aşağıdakileri deneyiniz:

” Internet bağlantınızı kontrol ediniz. Örneğin, kablosuz internet kullanıyorsanız lütfen aldığınız sinyalin güçlü olduğunu kontrol edin. Bağlantı kaybı yaşanması demek ne kadar ufak dahi olsa oyundaki yükleme zamanını etkilemektedir. Gün içinde yoğunluğun yaşandığı anlarda Internet servis sağlayıcınız bağlantı hızınızı yaşadıkları yoğun trafik nedeni ile yavaşlatabilir; benzer şekilde bizim sunucularımız da her saniye binlerce işlem gerçekleştirip yavaşlık yaşayabilirler. Eğer sorun bu ise lütfen kısa bir süre bekleyip tekrar deneyiniz.

– Oyunu sadece tek bir ekranda açık olduğunu kontrol edin (tarayıcının başka sekmelerinde açık unutmuş olabilirsiniz.)
Ad Blocker benzeri programlar veya bazı tarayıcı eklentileri oyunun çalışmasını engelleyebilirler- Bu eklentilerin I AM PLAYR’ın çalışmasına izin verdiğinden emin olunuz.

– Bilgisayarınızın işlemciyi zorlayacak herhangi bir işlem yapmadığından emin olunuz. Dosya indirmek ve yüklemek ile video izlemek gibi işlemler de bu yavaşlığın nedeni olabilir.

– Farklı bir tarayıcı deneyin. Kullandığınız tarayıcının önbelleği yavaşlık veya bağlantı sorunu yaşatıyor olabilir. Desteklediğimiz tarayıcılar Internet Explorer 8+, Chrome ve Firefox 3+. Eğer tarayıcı önbelleğini silmek isterseniz bu işlemi tarayıcı açıkken CTRL+SHIFT+DELETE tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında tarayıcıyı kapatıp tekrar açarak oyuna bağlanmayı deneyiniz.

– I Am Playr ve Unity çalışması için tarayıcınızın 3. nesil uygulamarı blocklamadığından ve virüs krouma programınızın bu programları engellemediğinden emin olunuz.

– Oyun için açtığınız oturum kapanmış olabileceğinden çıkış yapıp tekrar Facebook hesabınıza girin. Bu durum “”Kimlik bilgisi doğrumala”” sorunu yaratabileceği gibi ayrıca bazı durumlarda da Facebook sunucularında olan problemden dolayı bu sorun oluşabilmektedir.

– Donanım veya yazılım değişikliği yaptınız mı? Unity son sürümüne sahip olduğunuzu kontrol edin – http://unity3d.com/webplayer, Shockwave –http://get.adobe.com/shockwave ve Flash http://get.adobe.com/flashplayer – sadece indirilmiş olması yeterli olmayıp yüklenmiş olmaları gerekmektedir – bu programlar indirildiğinde otomatik olarak kurulmadığından her birini yüklemeniz gerekmektedir.

– Son olarak, http://webplayer.unity3d.com/setup/ sitesini ziyaret edin ve Unity önbelleğinizin boş olduğundan emin olun. Delete all tuşuna basın ve silme işlemini yapın, sonrasında oyunu tekrar deneyin. Bu aşama ile ilgili daha fazla yardım gerekirse lütfen bizi bilgilendirin. 
Topic is closed for comments